ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ З НАРИСНОЇ ГЕОМЕТРІЇ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОСОКУТНОГО ПРОЕКЦІЮВАННЯ
Анотація
В статті розглядається питання підвищення якості знань студентів і практичних навичок побудов з курсу інженерної графіки в умовах зменшення учбових годин (18 годин лекцій та 36 годин практичних занять) та дистанційного навчання. Наведено результати багаторічних спостережень за роботою студентів в аудиторії з викладачем і самостійно на протязі всього часу вивчання курсу. Виділені проблеми учбового процесу - це недостатня початкова графічна підготовки студентів, різний рівень особистого просторового мислення студентів, вивчання комп’ютерної графіки, що зменшило учбові години і скоротило навчальну програму курсу з інженерної графіки. Останнім часом йде інтенсивний пошук ефективної моделі організації навчання студентів графічним дисциплінам. Важливу роль для отримання знань на достатньому рівні майбутньому фахівцю грає оптимальна організація самостійної роботи студентів, її удосконалення. Отримати високий результат у розв’язанні цього питання можливо тільки при зацікавленості студентів у вивчанні курсу. Для підвищення зацікавленості студентів організовані студентські гуртки: «Геометричне моделювання комплексних задач з інженерної графіки», «Розв’язок комплексних задач інженерної графіки методами геометричного моделювання», «Геометричне моделювання технічних об’єктів», тощо. Студенти-члени гуртка отримують широкомасштабні консультації з усіх питань курсу, додаткові знання, закріплюють практичні навички побудов, приймають участь у студентських університетських олімпіадах з графічних дисциплін.
Зокрема, за програмою семінарів гуртка поглиблено вивчається метод проекціювання, а саме - спосіб косокутного проекціювання, за допомогою якого студенти більш оптимально моделюють розв’язання багатьох комплексних задач, що показано в статті на окремих модулях алгоритмів задач.
Ключові слова: інженерна графіка, нарисна геометрія, метод проекцій, косокутне проекціювання, геометричний об’єкт, зображення, комплексні задачі, алгоритм, моделювання.