СИСТЕМА ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ІЗОЛІНІЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНТЕРПОЛЯЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ ГАУСА
Анотація
У даній статті розглянуто моделювання системи ізоліній засобами інтерполяції, а саме, за допомогою інтерполяційної кривої Гауса. Ізолінії дозволяють відобразити розподіл даних на карті, що полегшує аналіз складних топографічних структур. Точність та гладкість ізоліній критично важливі для практичних задач. З їх допомогою можна легко визначити області підвищених і знижених значень, різкі і плавні зміни даних, і загалом краще розуміти просторові закономірності. Використання ізоліній в наукових дослідженнях та інженерних проектах значно полегшує аналіз складних процесів, таких як розподіл температур, тиску або висотні позначки.
Інтерполяційна функції Гауса дозволяє отримати моделі, які краще відображають реальний розподіл параметрів, ніж класичні методи побудови ізоліній, що дозволяє більш об’єктивно оцінювати ситуацію при прийнятті рішень.
При проведенні інтерполяції методом Гауса виникла проблема з’єднання точок без осциляцій. Ця проблема була розв’язана за допомогою нормалізації даних певним чином, та денормалізації для відображення отриманого результату. Процес нормалізації дозволив отримати гладку функцію без великих стрибків значень.
Розробка веб-застосунку для побудови ізоліній за допомогою інтерполяційної функції Гауса є актуальною і перспективною темою дослідження. Це дасть змогу користувачу відображати розподіл різних параметрів на поверхні, таких як температура, тиск, висота та інші величини, що спростить отримання та відслідковування просторових змін та їх закономірностей, створювати наочні моделі складних даних, що полегшить їх аналіз та зробить інформацію доступною для розуміння.
Метою досліджень є удосконалення способу побудови ізоліній за допомогою інтерполяції методом Гауса нормалізованих даних. У статті описана система, за допомогою якої можна відстежувати отримання результату у реальному часі.
Ключові слова: моделювання, геометричне моделювання, інтерполяція, інтерполяційна крива Гауса, ізолінія, комп’ютерна система