ПОБУДОВА ВИКРОЙКИ ПОВЕРХНІ ТЕНТОВОЇ КОНСТРУКЦІЇ

  • Н. М. Аушева
  • А. А. Демчишин

Анотація

         Автори роботи презентують результати досліджень побудови геометричної моделі викройки мембрани тентової конструкції, представленої у вигляді порції мінімальної поверхні на основі ізотропної кривої Безьє в якості управляючого елемента. Мембрана тентової конструкції, форма якої від самого початку відповідає мінімальній поверхні, тобто такій, що вже зайняла рівноважний стан, має однаковий натяг в будь-якій точці.

Проведено аналіз трьох методів сплощення нерозгортних поверхонь та наведено досвід їх імплементації. Представлено порівняльні характеристики застосування методів сплощення для побудови викройки мембрани у вигляді наступних локальних кількісних показників: спотворення площі, спотворення кута, спотворення довжини k-ої граничної кривої. Додатково до локальних показників геометричної моделі викройки підраховано такі глобальні показники: середнє значення спотворення, стандартне відхилення спотворення, мінімальне та максимальне значення спотворення. Для наочного уявлення нормальності розподілу цих величин наведено функції густини їх ймовірності.

На основі результатів продемонстровано, який з алгоритмів сплощення є найбільш перспективним для побудови викройок тентових покриттів, як з точки зору компромісу між різними напруженнями, так і з точки зору стійкості чисельних методів. Показано, що напруження розтягу тенту уздовж утоку і основи можна знизити за рахунок їх переводу в напруження зсуву.

         Висвітлено досвід, що було отримано при виготовленні макету тентової конструкції; припуск матеріалу для закріплення мембрани на несучій арматурі утворено на основі алгоритму побудови лінії еквідистанти до границі викройки.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2019-06-13
Як цитувати
Аушева, Н. М., & Демчишин, А. А. (2019). ПОБУДОВА ВИКРОЙКИ ПОВЕРХНІ ТЕНТОВОЇ КОНСТРУКЦІЇ . Сучасні проблеми моделювання, (14), 3-16. https://doi.org/10.33842/2313-125X/2019/14/3/16

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають