МОЖЛИВІ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
Abstract
Приймаючи участь у міжнародних стажуваннях, програмах обміну, ми повертаємось в свої вищі навчальні заклади , щоб донести до наших студентів ті знання, які здобуті та використовуються у цілому світі. Виконуючи таке завдання (до речі зовсім не просте), нам необхідно реалізувати ті ідеї та наміри, що зроблять в перспективі значний внесок у глобальний розвиток науки та техніки в нашій країні. Тому для розвитку вказаних рекомендацій та виконання вищеописаних цілей, які обґрунтовані новизною та порядком впровадження в освітній процес наших вищих навчальних закладів, здійснення вищеописаних цілей потрібно розпочати із здійснення першого кроку становлення, тобто удосконалення системи освіти шляхом переформування процесу навчання в наших інститутах та університетах під потреби сучасного ринку праці.
Виконуючи постановку даного завдання, у статті висвітлено аспекти проблематики у існуючій системі освіти у вищих навчальних закладах України, розкрито старі та нові принципи методики викладання, розглянуто засади розвитку освітнього процесу у вищих навчальних закладах на основі введення інновацій, пошуку ефективних підходів викладання та ліквідації розбіжностей, що склалися в результаті неможливості повного застосування Болонського процесу в навчальних установах. Зокрема зосереджено значну увагу на груповій формі навчання як виду організації навчального процесу, розкрито його принципи та наведено основні засади його організації. У статті також описано інші, важливі та ключові фактори розвитку та модернізації освіти в Україні.
Також приділено важливу роль процесу формування новітньої бібліотеки, як основної бази отримання знань для студентів, вжито інших рекомендацій, наукових методик та засобів для проведення «внутрішніх» реформ в «навчальних одиницях» різних рівнів акредитації. Показано також процес запозичення деяких аспектів та наслідування форм навчання західноєвропейських університетів, що сформували власні підходи до високої організації навчально-освітнього процесу, чим і зарекомендували себе на «світовій арені» серед інших провідних навчальних закладів Європи та світу.