ХАРАКТЕРИСТИКИ АКТИВНОГО ПОТОКОВОГО РУХУ ЛЮДЕЙ

  • К.Т. Кязимов

Аннотация

Надзвичайні ситуації становлять особливий ризик для висотних будівель через особливості їх індивідуального проектування, будівництва, зведення та подальшої евакуації. У разі виникнення та розвитку надзвичайних ситуацій у будівлях виникає проблема оптимізації виконання рятувальних робіт, переважаючою та найважливішою частиною якої є забезпечення безпеки людей.

Можливі форми захисту населення включають організацію керованої евакуації людей з надзвичайних ситуацій, зокрема із будівель на необхідний час, розраховану на основі їх проектно-планувальних рішень. З цією метою розробляються науково обгрунтовані плани евакуації людей, головним компонентом яких є програми моделювання людського потоку, які адекватно відображають реальні процеси руху людини. Тому актуальним завданням є розробка моделей моделювання людських потоків.

При переміщенні людей в потоці виділяють такі категорії руху: комфортні, спокійні, активні, підвищеної активності. Коли категорія руху людей стає активною з можливою силовою дією, щільність потоку збільшується. Зміни щільності впливають на характер руху людей у потоці, змінюючи його від вільного, при якому людина може вибрати швидкість і напрямок свого руху, до стисненого руху, при якому людина відчуває зростаючу силу людей навколо нього.

В даній роботі пропонується при моделюванні руху враховувати природну деформацію тіла людини шляхом повороту частин його тіла (наприклад, плеча). Для цього пропонується представляти проекцію тіла людини набором трьох еліпсів: основного з можливістю його повороту в рамках маневреності відносно основного напряму руху, так і двома допоміжними, що задаються півосями, які рівні половині довжини та товщини плеча з можливістю їх обертання в заданому діапазоні кутів в горизонтальній площині відносно піднятої руки людини.

Показано, що трикомпонентна модель проекції тіла людини дає більшу точність апроксимації природних деформацій тіла людини ніж врахування мінімально-допустимих відстаней між людьми, що є важливим при  визначенні щільності потоку людей при моделюванні активного руху людей.

Півосями, які рівні половині довжини та товщини плеча з можливістю їх обертання в заданому діапазоні кутів в горизонтальній площині відносно піднятої руки людини.

Ключові слова: людський потік, щільність, активний потоковий рух, трикомпонентна модель проекції тіла людини

Скачивания

Данные скачивания пока недоступны.
Опубликован
2020-09-08
Как цитировать
Кязимов, К. (2020). ХАРАКТЕРИСТИКИ АКТИВНОГО ПОТОКОВОГО РУХУ ЛЮДЕЙ . Современные проблемы моделирования, (19), 102-110. https://doi.org/10.33842/22195203/2020/19/102/110